­

Byliny to wieloletnie rośliny zielne, zimujące w gruncie. Ze względu na swój ozdobny charakter i możliwości wegetacyjne, byliny wieloletnie często są wybierane do ogrodów i na balkony. W naszym sklepie internetowym znajduje się duży wybór sadzonek bylin ogrodowych wieloletnich: na słońce i do cienia oraz na stanowiska wilgotne i suche. W ofercie posiadamy wiele ciekawych odmian roślin ozdobnych z kwiatów, z liści, skalnych, zadarniających, a także długo kwitnących, wnoszących kolor do ogrodu przez całe lato. Sklep ogrodniczy online Happy Green zapewnia szeroki asortyment, przystępne ceny oraz szybką dostawę. Zapraszamy!

Byliny do ogrodu i na balkon

Projektując rabatę bylinową w ogrodzie szczególną uwagę należy zwrócić na wybór roślin na konkretne stanowisko. Dobre zestawienie roślin i zapewnienie im odpowiednich warunków siedliskowych zaowocuje piękną i kwitnącą rabatą, która cieszyć będzie nas przez wiele sezonów. Wybierając byliny ogrodowe zwróć uwagę na:

  • wymagania stanowiskowe rośliny – niektóre byliny do ogrodu preferują wilgotną glebę, inne suchą, nie bez znaczenia jest również poziom nasłonecznienia terenu. Projektując rabatę wybierajmy rośliny o podobnych wymaganiach stanowiskowych;
  • wysokość i szybkość wzrostu – wieloletnie byliny ogrodowe różnią się od siebie szybkością wzrostu oraz wysokością, którą mogą osiągnąć. Projektując stanowisko osłonięte z jednej strony (płotem lub ścianą), dobrze jest byliny wysokie umieścić z tyłu, a niskie z przodu. Nada to lekkości całej kompozycji;
  • kolorystykę kwiatów – barwy wybieranych roślin to kwestia indywidualna, warto jednak zadbać o harmonię kompozycji i wybrać byliny ogrodowe, których kwiaty utrzymane są w jednej gamie barw.

Sklep internetowy Happy Green zajmuje się sprzedażą bylin na wszystkie stanowiska, z nami Twój ogród, balkon czy taras zyskają piękne barwy kwitnących kwiatów. Sprawdź, co przygotowaliśmy i wybierz rośliny dla siebie.

+48 502 780 490