///DRZEWA I KRZEWY LIŚCIASTE
­

Drzewa i krzewy liściaste doskonale sprawdzą się w przestrzeni nawet małego ogrodu. Ogrodniczy sklep internetowy Happy Green oferuje bogaty asortyment roślin na stanowiska słoneczne i półcieniste. Stosunkowo niewielki nakład pracy konieczny przy pielęgnacji posadzonych drzew sprawia, że są one często wybierane zarówno do przestrzeni prywatnych, jak i publicznych. Oferujemy drzewka i krzewy ozdobne liściaste różnych rodzajów i gatunków – sadzonki drzew liściastych dostępne w naszym sklepie online to rośliny przygotowane do samodzielnego życia w ogrodzie.

Drzewa liściste i krzewy do ogrodu: jak o nie dbać?

Atrakcyjność drzew i krzewów wynika z ich wieloletniości oraz walorów dekoracyjnych. Aby jednak wyglądały dobrze przez wiele lat, należy zapewnić im odpowiednie warunki bytowe poprzez odpowiednią pielęgnację.

Pielęgnacja drzew i krzewów liściastych
nawodnienie Krzewy i drzewa liściaste, szczególnie w pierwszym roku, należy podlewać rzadko ale obficie. Zbyt częste podlewanie może doprowadzić do rozwoju chorób grzybowych i zamierania roślin. Najłatwiej podlewa się za pomocą zraszaczy (od 30-60 min).
nawożenie Najlepiej stosować nawozy wieloskładnikowe, zawierają bowiem wszystkie niezbędne makro- i mikroelementy. Proces nawożenia odbywać powinien się wiosną (kwiecień-czerwiec).
przycinanie Cięcie stymuluje wzrost rośliny – ze względu na cel wyróżnia się różne rodzaje:

  • formujące,
  • regulujące,
  • sanitarne,
  • odmładzające.
zwalczanie szkodników Bardzo ważne jest wczesne rozpoznanie i dobór specjalistycznego środka zwalczającego.

Szukasz roślin do swojego ogrodu? Sklep internetowy Happy Green oferuje sadzonki drzew owocowych, ozdobnych drzew liściastych, a także różne gatunki krzewów, które sprawdzą się m.in. w roli żywopłotu. Zajmujemy się sprzedażą roślin w Polsce i za granicą. Nie wybieraj roślin tylko po nazwie! Jeśli brak Ci wiedzy, zdaj się na nasze doświadczenie – oferujemy doradztwo i profesjonalne projektowanie ogrodów.

+48 502 780 490